info@ipump.ir
02188319761
تهران - خیابان سعدی جنوبی ، کوچه ترابی گودرزی ، پاساژ عزیزی ، طبقه همکف ، پلاک 25و26
تعمیرات ژنراتور

تعمیرات ژنراتور

وقتی که محرک اولیه (موتور دیزل و یا محور توربین) به محور ژنراتور وصل شد، تنها کار که لازم است انجام شود روغن کاری بلبرینگ ها و بازرسی اتصال بین ذغال ها و کلکتور است. به ندرت خواسته می شود که سیم های ورودی ژنراتور جابه جا و یا عوض شود. زیرا در صورت اتصال غلط سیم ها، جهت میدان معکوس می شود. در صورتی که ژنراتور تحریک سر خود باشد، این معکوس شدن، خاصیت پسماند موجود در قطب ها را از می برد و ژنراتور حتی پس از اتصال صحیح سیم ها قادر به بارگیری نخواهد بود.

مشاهده

روغن کاری بلبرینگ

روغن کاری بلبرینگ

اگرچه روغن کاری زیاد، مشکلاتی در کار ژنراتور یا موتور به وجود می اورد، اما کمبود یا عدم روغن کاری نیز مشکلات بیشتری ایجاد می کند. بلبرینگی که به درستی روغن کاری نشده باشد ناگهان به شدت گرم شده و باعث انبساط اجزا و محور شده و امکان دارد گردش محور را متوقف کند. بعلت وجود تماس مستقیم بین محور و بلبرینگ ها، کمبود و یا عدم روغن کاری باعث ایجاد گرمای زیاد می شود بنابراین باید محل قرار گرفتن بلبرینگ ها به دقت بازرسی شود.

مشاهده

کلکتور و ذغال ها

کلکتور و ذغال ها

مجموعه کلکتور و ذغال ها یکی دیگر از قسمت هایی است که باید مورد نظارت و بازرسی قرار گیرد. لغزش مداوم ذغال ها روی کلکتور باعث می شود که ذغال ها از پایین سائیده شده و به طرف بیرون پرتاب شوند. معمولا وقتی مشکلی در کموتاسیون ایجاد گردد جرقه زیادی در کلکتور تولید می شود.

مشاهده

آزمایش سیم پیچی میدان

آزمایش سیم پیچی میدان

جهت پیدا کردن اتصالی یا قطعی سیم ها در میدان از اهم متر استفاده می شود. برای این کار ابتدا سیم پیچی میدان را مانند شکل زیر از آرمیچر جدا نموده تا از ایجاد مدار موازی جلوگیری شود. سپس اهم متر به دو سر سیم پیچی میدان وصل می شود. اگر اهم متر بی نهایت را نشان دهد، سیم پیچی میدان در جایی قطع شده است. برای پیدا کردن حلقه ای که قطع شده است باید حلقه ها را به تنهایی به وسیله اهم متر آزمایش نمود.

مشاهده

آشنایی با ژنراتور های جریان متناوب

آشنایی با ژنراتور های جریان متناوب

ژنراتور های جریان متناوب دستگاه های بسیار مهمی هستند که برای تولید توان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. ژنراتورهای جریان متناوب با توجه به قدرتی که تولید می کنند در اندازه های مختلفی وجود دارند.

مشاهده

تماس با ما

تهران - خیابان سعدی جنوبی ، کوچه ترابی گودرزی ، پاساژ عزیزی ، طبقه همکف ، پلاک 25و26

  • 02188319761

شبکه های اجتماعی

طراحی وب سایت و بهینه سازی وب سایت نمایشگاه مجازی

Copyright © 2003-2015 Namayeshgah.com All rights reserved