info@ipump.ir
02188319761
تهران - خیابان سعدی جنوبی ، کوچه ترابی گودرزی ، پاساژ عزیزی ، طبقه همکف ، پلاک 25و26

پمپ های دیافراگمی مشابه پمپ های پیستونی و پلانچری می باشند، با این تفاوت که حرکت رفت و برگشتی پمپ موجب انعطاف دیافراگم به سمت عقب و جلو می شود که به نوبه خود موجب جریان مایع به داخل و خارج پایانه مایع پمپ می گردد. پمپ های دیافراگمی نیز مانند تمام پمپ های رفت و برگشتی به شیرهای یکطرفه در مجاری ورودی و خروجی نیاز دارند. دیافراگم معمولا از مواد الاستومری ساخته می شود تا بتواند انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد. دیافراگم می تواند به صورت مکانیکی به بخش رفت و برگشتی متصل شده و یا از آن جدا و توسط ذخیره ای از سیال هیدرولیکی به حرکت درآید که کنترل محدوده حرکت آن اغلب توسط که Counter Plate انجام می شود.


یکی از کاربردهای بسیار رایج برای پمپ های دیافراگمی کاربردهای اندازه گیری است. پمپ ها اندازه گیری که در اروپا پمپ های دوزینگ نامیده می شوند، دارای نرخ جریان نسبتا پایینی می باشند که معمولا برحسب واحد گالن یا لیتر بر ساعت به جای دقیقه اندازه گیری می شوند. این نوع پمپ ها در اندازه گیری جریان بسیار دقیق عمل کرده و و جود دیافراگم نیز باعث عدم نشتی پمپ و سازگاری آن با انواع مختلفی از مایعات می شود. پمپ اندازه گیری سلونوییدی نوع دیگری از پمپ دیافراگمی می باشد که در کاربردهای سبک اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پمپ دیافراگمی، از یک سیگنال الکترونیکی برای حرکت مغناطیسی مجموعه پلانچر دیافراگم استفاده می کند.


@image


در سرویس های فرآیندی، از نمونه های بسیار بزرگتری از پمپ دیافراگمی با محرک هیدرولیکی استفاده می شود که قابلیت تولید فشارهای بالا و عدم نیاز به وچود نشت بند، آن ها را به یک جایگزین مناسب برای سرویس های خاص تبدیل می کند. این پمپ ها، با دیافراگم های فلزی و remote heads می توانند مایعاتی تا دمای 900 فارنهایت را پمپاژ کنند. پمپ دو دیافراگمی پنوماتیکی، نوع دیگری از پمپ دیافراگمی می باشد. در این نوع طراحی پمپ، هوای فشرده وارد محفظه هوای پشت یکی از دیافراگم ها شده دیافراگم را فشرده کرده و به هوا یا مایع سمت دیگر آن، نیرویی به طرف شیر یک طرفه خروجی وارد می کند.


@image

تماس با ما

تهران - خیابان سعدی جنوبی ، کوچه ترابی گودرزی ، پاساژ عزیزی ، طبقه همکف ، پلاک 25و26

  • 02188319761

شبکه های اجتماعی

طراحی وب سایت و بهینه سازی وب سایت نمایشگاه مجازی

Copyright © 2003-2015 Namayeshgah.com All rights reserved